
Традиція – це частина культури, те, що формує національну ідентичність. У спілки споживчих товариств Тернопільської області теж вона є. І от у суботу, 1-го липня, на Міжнародний день кооператорів увесь наш колектив уже в 16-ий раз завітав до однієї з найбільших святинь Української греко-католицької церкви – Зарваницького духовного центру.

Кожен українець уже майже півтора роки відчуває на своїх плечах тягар, що, ніби найтемніші хмари, нависає й не дає душі спокою. І, на жаль, від цього важко позбутися, доки у країні йде війна. Проте, такою ми традицією відшукали можливість знайти гармонію з собою та на певний час подихати на повні груди.
Наша колективна проща у Зарваниці почалася ходою через усе село та співами. До кооперативів приєдналися, не лише наші сім’ї, а й делегація кредитної спілки «Вигода» та мешканці села. Від спогадів і досі перехоплює дух, адже тільки-но уявіть: майже тисяча українців у вишиванках йдуть під співи до Собору Зарваницької Богоматері.


На чудотворному місці прочан вітав високопреосвященний архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк. Кооператори подякували архієпископу за справи милосердя та щорічне долучення до молитовного святкування нашого професійного свята. І на знак вдячності вручили коровай.

Присутні взяли участь в Архиєрейській Святій Літургії біля малої базиліки Зарваницької Матері Божої, яку очолив архієпископ і митрополит Василій Семенюк у співслужінні адміністратора малої базиліки о. м. Дмитра Квича та інших душпастирів.


Звичайно всі молитви були направлення на спасіння України, завершення війни, здоров’я та захист наших захисників. Коли митрополит розказував, як їх священики їздять на Захід, із чим стикаються наші хлопці і як тримаються, мало хто не заплакав. Але з вірою у Бога й молитвою до нього ми продовжуємо триматися й чекати Перемоги.

Після Богослужіння архиєпископ привітав усіх учасників Прощі, подякував за працю, їхню жертовність, віру в Божу милість та подарував пам’ятні ікони Богородиці голові Тернопільської споживспілки Михайлу Лазару.
А також вручив вітальні грамоти:
- Чигрик Надії Іванівні – директору ТОВ «Заліщицький ринок»;
- Заболотному Івану Степановичу – голові правління Чортківського райСТ;
- Лозинському Івану Ігоровичу – директору ТРО Бережанського райСТ;
- Хом’як Марії Іванівні – ветерану споживчої кооперації Гусятинського райСТ;
- Пелех Ірині Степанівні – голові комітету обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації;
- Гуйді Галині Богданівні – головному бухгалтеру споживспілки;
- Гринику Степану Івановичу – голові правління Тернопільського райСТ.
А голова правління Михайло Лазар нагородив кращих працівників споживспілки:
- Зозуляк Марія Павлівна – пекар-майстр ТОВ «ТеКо-Трейд»;
- Лозинський Іван Ігорович – директор ТРО Бережанського райСТ;
- Козак Олег Григорович – директор ВАО «Кооптранс»;
- Гуменюк Петро Тарасович – директор ТОВ «Крекор»;
- Лазар Роман Михайлович – директор ТОВ ТД «Поділля».

Колектив – це про довіру й співпрацю, про одну мету й інтереси, а також він про дружбу. Тому така професійна традиція не лише допомагає перезавантажитися, а й зблизитися. Ми дякуємо кожному, хто розділив із нами цей день. Молимося за Україну та кожного українця!