
У світі, де доля часом розкидає людей по різні боки лінії достатку чи здоров’я, справжні людяність і бізнес, засновані на цінностях, починаються з простого запитання: «Чи зручно буде тут кожному?». Варто зважати, що у житті буває так, що хтось іде впевнено, а хтось рахує кожен крок. Іноді доля ставить людину перед дверима, які здаються зачиненими не замком, а порогом чи сходами. Але всі ми рівні. І жодна сходинка не має відділяти нас від необхідного. Саме такої філософії дотримується Тернопільська споживспілка, роблячи свої магазини відкритими і безбар’єрними для всіх — незалежно від життєвих обставин чи фізичних можливостей.
У наш час безбар’єрність перестала бути вузьким поняттям, яке стосується лише людей з інвалідністю. Пандус потрібен лише людині у візку? Ні! Його цінують мами й тати з дитячими візочками, літні люди, яким важко піднятися сходами, чи військові, які у сучасних реаліях війни, на жаль, іноді втрачають можливість мобільності. Доступність — це про гідність і про те, щоб кожен відчував себе рівним у праві зайти до магазину чи будь якого іншого простору.
І справді, свобода пересування — одна з найважливіших людських свобод. І якщо можна прибрати бар’єри хоча б у магазинах, чому цього не зробити? Саме тому у мережі магазинів COOP встановлені пандуси для зручності наших покупців.
«Ми хочемо, щоб у наші магазини однаково легко заходили і молоді люди, і старші, і батьки з калясками, і ті, кому складно зробити навіть кілька кроків. І ми продовжимо робити все, щоб кожен міг відчувати себе тут впевнено», — наголошує голова правління Тернопільської споживспілки Михайло Лазар.
Директор ТОВ «ТЕКО-ТРЕЙД» Тарас Богданець додає: «Реалізація інклюзивних рішень — це не одноразовий проєкт. Ми постійно працюємо над тим, щоб наші магазини відповідали сучасним стандартам комфорту. І плануємо впроваджувати ще більше рішень для зручності покупців з особливими потребами».
Бо пандус — це не просто бетонна чи залізна конструкція. Це символ. Це простір свободи і людської гідності, який відкриває двері кожному. І це не має бути чимось особливим і унікальним — це абсолютна норма. І ми впевнені: у світі, де й так вистачає перешкод, принаймні у магазинах їх бути не повинно.

Власний кореспондент газети «Вісті» Михайло Мазур у своїй статті «Інклюзія по-тернопільськи», завітавши у наші магазини, написав: «Головне — завжди пам’ятати про те, що всі люди мають рівні права на комфорт і зручність. А вже що стосується можливості завітати до будь-якого магазину, аптеки чи поготів — це повинно бути без жодних бар’єрів».
Хтось повертається з війни з іншими можливостями рухатись.
Хтось їздить у інвалідному візку.
Хтось тримає на руках дитину, везучи каляску попереду, бо дитинка хоче на ручки.
А хтось просто втомився від років чи пережитих труднощів.
Але всі ми хочемо одного — відчувати, що нас тут чекають, що для нас тут є місце.