Святковий день, святковий час і навіть мить! У Тернопільській спілці споживчих товариств сьогодні пройшов V з’їзд. А що це означає? Підбиття підсумків роботи за 2019-2023 роки, окреслення наших здобутків, оцінка недоліків і звичайно — обрання правління та його голови! Але про все по-порядку.

Що для Тернопільської споживспілки означає 2019-2023 роки: пандемія, вимушений карантин, повномасштабна війна, величезний удар по економіці, масова міграція, висока інфляція, ріст цін на газ та енергоносії — це все стало для нас викликами, які докорінно змінили і наші методи роботи, і наше бачення подальшого розвитку.

Слід зазначити, що ще на початку війни чи в період карантину  першочерговим завданням було забезпечити безперебійну роботу кооперативних магазинів, проте вже сьогодні наші зусилля  спрямовані на подальший розвиток мережевого ритейлу, впровадження новітніх технологій у торгівлі. Роль і місце споживчої кооперації і надалі залишається невід’ємною складовою сектору  економіки області. 

Прогрес заради прогресу заохочувати не слід. А от розвиватися задля досягнення мети, підняття економіки України, створення кращих умов для наших працівників і для українців, життя яких не стоїть на місці навіть у такі пекельні часи — це все ми вважаємо надважливим.

Коротко про наші результати за 5 років роботи:

  • Загальний обсяг роздрібного обороту зріс у 2 рази;
  • Рядом виробників та постачальників мережа наших магазинів по об’ємах продаж включена в ТОП-100 мереж України;
  • Бережанське райСТ забезпечило приріст товарообороту до попередньої п’ятирічки у 2,3 рази; ТОВ «ТЕКО-Трейд» — у 2,2 рази; Лановецьке СТ — у 1,7 рази;   Чортківське райСТ та Почаївське СТ — у 1,5 рази. Позитивною є також робота колективів  Гусятинського  та  Козівського райСТ  по нарощуванню обсягів продажу;
  • Товариством  «ТЕКО-Трейд» проведено реконструкцію та введено в експлуатацію 16 торговельних маркетів на що було затрачено 12  млн.грн. Крім того проведено реновацію 7-ми діючих магазинів;
  • У 2022 році вищезазначеним товариством був  введений в експлуатацію цех по виготовленню напівфабрикатів під суббрендом «Як вдома», що дозволило приростити обсяги продаж по цій групі товарів на 250%;
  • Значна робота по реконструкції та оновленню торгової мережі проведена також районними споживчими товариствами: у Бережанському райСТ та Лановецькому  СТ оновлено по 9 магазинів, Чортківському  та Гусятинському райСТ — по 7, в Заліщицькому райСТ – 6, від 3 до 5 магазинів відремонтовано та оновлено у всіх інших районних споживчих товариствах;
  • У розвиток матеріально-технічної бази наших ринків вкладено за   п’ять років 12 млн. гривень, збільшено  кількість  торгових місць, а сума ринкових  послуг  зросла в 1,7 рази. Запроваджено комп’ютеризоване управління процесом надання послуг і проводиться щоденний аналіз ефективності торгових місць;
  • Нами побудовано сучасне складське приміщення класу А та площею 3000 м², а також магазин у місті Заліщики — площа понад 500  м².

Голова правління Михайло Лазар зазначив: «У нас відпрацьована ефективна торгова модель, і на наступні періоди перед нами стоїть завдання по її розширенню, інтеграції всіх торгових підприємств в єдиний електронний простір, нарощуванню власних конкурентних переваг». Михайло Павлович додав, що ринкова економіка постійно змінюється і, щоб бути конкурентоспроможним, ми повинні працювати на випередження.

Також виступав голова правління Лановецького СТ, який поділився досягненнями, сказавши, що їх прибутки по торгівлі зросли втричі.

Директор ТОВ «ТЕКО-Трейд» Тарас Богданець окреслив не лише досягнення, а й їх плани щодо колективу: «Найбільша цінність —  це наш колектив, адже саме люди формують обличчя компанії. І ми плануємо систему як матеріальної, так і нематеріальної мотивації»

Іван Лозінський, що є директором торгово-роздрібного об’єднання Бережанського райСТ зазначив, що 25% товару переміщується через наш розподільчий склад, що дає змогу мати на ці товари найкращу ціну і, відповідно, додаткову знижку.

Досягнення роботи сектора ринків окреслив Степан Янчишин, директор ринку Чортківського райСТ: доходи їх ринку є найбільшими в області.

А Галина Балайда (головний бухгалтер Гусятинського райСТ) відмітила, що середньомісячна заробітна плата працівників зросла у 2 рази.

Також потішив досягненнями своїх студентів директор Тернопільського кооперативного фахового коледжу Василь Мулярчук. Студенти коледжу не тільки проходять практику на сучасних підприємствах ресторанного господарства, у банках, рекламних компаніях, торгівельних мережах, а й постійно підтримують українську армію. Вони переробили вже тони віску, адже виготовляють на постійній основі окопні свічки, розмальовують гільзи, дощечки, створюють картини, та все це продають за кордон, а на отримані кошти допомагають українським бійцям.

Наші плани амбітні та масштабні, і ми обіцяємо, що докладемо максимум зусиль до їх виконання.

А на завершення найприємніша новина: одноголосно головою правління обрано Михайла Лазара. Михайло Павлович — людина прогрес, людина реформатор і людина дії. Сміливо можемо запевнити, що Тернопільську кооперацію чекають ще більші досягненні! Не завдяки, а всупереч усім негараздам в Україні подолаємо зло, а наш розвиток цьому лише сприятиме!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *