З надією і вірою ми жити будем
І в тяготі здобудемо свій сан.
Ми по правиці станемо від Бога
та будемо у вічності живі
І хресна не закінчиться дорога,
Бо ми для Бога діти дорогі!
У пам’яті залишить Зарваниця
Величний і тернистий хресний шлях.
І Божа Мати – Небесная Цариця
Назавжди в наших житиме серцях

(із вірша « До Зарваниці»)

Зарваницький духовний центр- всесвітнє Марійське відпустове місце, одна з найбільших Подільських святинь Української Греко-Католицької Церкви. Його історія сягає у глибину віків, вростає благовісним корінням у долю українського народу і нагадує хресну прощу, якій немає ні початку ні кінця, як вічному життю.
Із давніх-давен прочани з усієї України та з усього світу йдуть до Зарваницької Божої Матері. Святе місце Зарваниця славиться чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. І, здається, що тут, серед цієї чудової краси і тихоплинної річки Стрипи, серед душевного спокою та єднання людини з Богом, чарівний земний рай.

Тут вдається досягнути атмосфери сердечності, щирості, відкритості. Це стає великою силою і джерелом благодаті, просвіченням розуму і серця, щоб могти добре з християнським духом виконувати свої професійні обов”язки.

За доброю традицією кооператори Тернопільщини на своє професійне свято вирушають на кооперативну прощу до Зарваниці. І цей рік не був виключенням. Дуже приємно що разом з Тернопільськими кооператорами участь в Прощі взяли делегації Волинської та Рівенської облспоживспілок, кредитних спілки “Вигода” і «Самопоміч».

Співаючи пісень, прочани пройшли через усе село до Собору Зарваницької Богоматері.

На чудотворному місці прочан вітав високопреосвященний архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Кир Василій Семенюк.

Прочани привітали архієпископа подякували за невтомну працю і відданість церків та подарували коровай .
Присутні взяли участь в Архиєрейській Святій Літургії, яку на подіумі МДЦ очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк).
Після Богослужіння архиєпископ привітав усіх учасників Прощі та подарував пам’ятні ікони голові Тернопільської споживспілки п. Михайлу Лазару, голові Волинської облспоживспілки п. Марті Кандибі, заступнику голови Рівненської облспоживспілки п. Миколі Вознюку , а також головам кредитних спілок «Вигода» та «Самопоміч» п. Петру Матковському й п. Зоряні Розлуцькій.

Опісля було освячено воду і окроплено нею прочан. Також паломники мали можливість помолитися на Хресній дорозі, відвідали святині Марійського духовного центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *